Британският министър-председател Борис Джонсън получи списък с въпроси от лондонската полиция, съобщи негов говорител, цитиран от Ройтерс.
Полицията на британската столица търси обяснения от над 50 човека във връзка с предполагаемото им участие в празненства в премиерската канцелария и резиденция на "Даунинг стрийт" 10 по време на локдауните, наложени заради коронавируса.
Органите на реда разследват 12 събирания, състояли се на "Даунинг стрийт" 10, след като първоначално разследване установи, че сътрудници на Джонсън са се забавлявали на празненства, на които е имало алкохол, а на някои от събитията е присъствал самият премиер, информира БТА.
Разкритията предизвикаха широко недоволство. Някои депутати от Консервативната партия на премиера се присъединиха към призивите на опозицията за неговата оставка.
Джонсън се извини и обеща да промени културата сред висшите служители в управлението, след като разследването установи "сериозна липса на лидерство". Петима негови сътрудници напуснаха и той назначи нови хора на техните места.
Зареждане ...


11:37 / 12.02.2022
498





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.