Задържаната журналистка от "Първи канал" с първи коментар след излизането от ареста. Припомняме, че тя беше задържана, след като влезе в студиото на държавната телевизия с антивоенен плакат по време не централната емисия новини.

"Искам да благодаря на всички за подкрепата в този сложен ден от живота ми. Часове наред бях задържана, без да имам право да се обадя на близките си и без достъп до юридическа помощ", заяви Марина Овсянникова. 

Съдът в московския район Останкино определи глоба от 30 хиляди рубли (ок. 247 евро) за организиране на неразрешена публична проява, каза говорителка на съда.