След изпъждането на 70 служители на руското посолство в България Москва не вижда друг изход освен да закрие дипломатическата си мисия в София. Това съобщи за руския вестник "Известия" източник от руските дипломатически кръгове.
"Русия ще затвори посолството си. Ние технически останахме без изход за по-нататъшното му функциониране. България, по инициатива на Запада, изпрати списък с имена на хора, обявени за персона нон грата, в който са изброени предимно технически служители - началникът на службата за сигурност, чистачката, шофьорите“, казал източникът на "Известия".
Той добави, че "70 невзаимозаменяеми служители са били отстранени от посолството“, така че в дипломатическата мисия остават едва няколко десетки души.
"Ние отговаряме огледално. Възможно е въпросът да доведе до пълен разрив на дипломатическите отношения“, уверил източникът.
Зареждане ...


09:08 / 07.07.2022
613




bigi
на 07.07.2022 г.
Изстудил съм шампанското. Затваряйте! Стига само сте плашили!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.