Унгария получава руски газ според договора си с "Газпром" през България и Сърбия, а "Газпром" информира Унгария, че транзитните превози през България се обработват отделно, каза унгарският външен министър в сряда.
"Искам да уверя всички, че спирането на газовите доставки за България не означава спиране на транзитните превози през България“, написа Петер Сиярто на страницата си във Фейсбук.
Сиярто каза, че следващото задължение за плащане за руския газ е на 22 май и Будапеща ще преведе плащането си в евро към "Газпромбанк", където сумата ще бъде конвертирана в рубли.
Зареждане ...


09:17 / 27.04.2022
494





Чопър
на 27.04.2022 г.
Не знам какво значи ама крана е в България. Знаеш ли как ще ви обработим доставките.
Първи и Вечни
на 27.04.2022 г.
А дано, ама надали. Лошо е да си в позиция на сръбско или унгарско Айше. Каквото сте надробили, другари.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.