Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен пристигна днес в София по повод предстоящото въвеждане в експлоатация на междусистемната газова връзка Гърция-България, съобщават от Фейсбук страницата на Европейската комисия в България. Тя беше посрещната от Цветан Кюланов, и.д. ръководител на Представителството на Европейската комисия в България.
Интерконекторът, който свързва газопреносните мрежи на двете държави и осигурява ключов за енергийната диверсификация на България достъп до Южния газов коридор и до редица нови източници на природен газ, ще заработи официално от 1-ви октомври.
Зареждане ...


22:12 / 30.09.2022
491





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.