Всички страни след присъединяването си към Европейския съюз (ЕС) постепенно губят своята европейска идентичност и започват да се подчиняват на волята на Вашингтон, а самият ЕС отдавна се превърна в икономически отдел на НАТО, написа в своя Telegram канал, официалният представител на руското Министерство на външните работи Мария Захарова, съобщава "Известия“.
"Вземете географска и политическа карта. Намерете САЩ, Европа с Русия, Сърбия и "Брюксел". Опитайте се да разберете защо Държавният департамент на САЩ коментира европейския дневен ред и казва на държави извън техния континент какво да правят и как да го правят. Тъй като Европейският съюз не може да съществува без Америка, той се превърна в икономически отдел на НАТО“, написа Захарова.
Така тя коментира призива на Държавния департамент на САЩ към Сърбия да се съсредоточи върху присъединяването към ЕС, вместо да се фокусира върху неуспешните преговори с Русия.
Зареждане ...


15:24 / 07.06.2022
456





aahasfer
на 07.06.2022 г.
я се наври в кенефа и дишай дълбоко,рузка зурва!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.