Дарители помогнаха детска градина в Перник да бъде ремонтирана. Благодарение на тях детска градина "Пролет“ в кв. "Могиличе“ е готова да приеме повече деца. 

Детска градина "Пролет“ в квартал Могиличе вече изглежда различно.

"Градината е едно прекрасно бижу“, заяви Даниела Йорданова, директор на ДГ "Пролет“.

Децата разполагат с чисто нова баня, мивки, тоалетна. Дълги години детската градина не е била ремонтирана заради липса на средства, предаде bTV.

"Сега като влязох като видях тези деца, смятам, че това са най-правилно изхарчените пари“, каза Тодор Белчев, дарител. 

Рядко се срещат хора, които когато кажат нещо, то тежи повече от всички договори, споразумения“, каза Станислав Владимиров, кмет на Перник.

Ремонтът е за двеста хиляди лева. След официалното откриване, детската градина е готова да приеме повече деца отпреди.