С 50 стотинки поскъпва от днес градският транспорт в Перник. Увеличение има и в междуселищния транспорт, скача цената на билетите и по линията Перник-София, предаде кореспондент на БНР. В Перник увеличението е първото за последните 5 години. За градските линии билетът ще струва 1.50 лв. при досегашна цена от 1 лв.

Средно с 30% скачат билетите в междуселищния транспорт, като увеличението е различно за отделните линии. Билетът до София става 3.60 лв. Досега перничани се возеха до столицата срещу 3.00 лв.

Председателят на Конфедерацията на автобусните превозвачи Магдалена Милтенова посочи като причина за поскъпването високата цена на горивата и намаления пътникопоток заради пандемията.