Перничани отново остават без парно и топла вода. Аварирали са и трите котела на ТЕЦ “Република“, съобщи изпълнителният директор на местната централа Чавдар Стойнев, цитиран от БТА.
По думите му проблеми с нагревните повърхности са причина за спирането на основната мощност на централата - пети парогенератор и котел №3, който е на газ.
Авария в спомагателно съоръжение пък е блокирала работата на резервния четвърти котел.
Очаква се топлоподаването да бъде възстановено към 18 ч. утре.
Това е поредното спиране на ТЕЦ-а през този отоплителен сезон заради авария. Неотдавна омбудсманът Диана Ковачева нареди проверка на предприятието.
Зареждане ...


13:48 / 23.02.2022
396







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.