След проведена полицейска операция на 7 януари в Драгоман, полицията е иззела 21 пластмасови бутилки с алкохол без акцизен бандерол. Служителите от сектор "Противодействие на икономическата престъпност“ в ОДМВР-София предприели проверка на местен жител, пренасящ двулитрова бутилка с жълтеникава течност и с мирис на алкохол. 

След като мъжът заявил, че е закупил алкохола от жилище в близкия блок, последвала проверка на посочения адрес. В присъствието на собственика служителите на реда открили в сервизно помещение 21 пластмасови бутилки с различна вместимост, пълни с алкохол без акцизен бандерол. Иззети са общо 20 литра.