В столичния район "Лозенец" започна доброволното премахване на пристройка на заведение, която навлизаше в уличната регулация на ул. "Екатерина Ненчева“ и стесняваше уличния габарит точно на вход-изхода на кв. "Витоша ВЕЦ Симеоново“. Това съобщи районният кмет Константин Павлов в личния си профил във Фейсбук. Ето какво написа той: "Радвам се, че все по-често собствениците на такива постройки съдействат на процеса и не се наложи да извървяваме целия административен път по премахване, в края на който стоят принудителни действия.
Мисля, че и за собствениците в дългосрочна перспектива е по-важно да имат цивилизована улица пред имота, отколкото няколко кв.м. по-голям двор или пристройка. Подобни "грешки на растежа“ бяха допуснати и в по-старите квартали на район "Лозенец“. Използването на тротоара като придатък пред партерния етаж избухна като мода в началото на прехода, но търговците все пак осъзнаха, че липсата на пешеходна достъпност отклонява потенциалните клиенти към отсрещния тротоар, а с това обикновено и към отсрещния магазин.
"Екатерина Ненчева“ осигурява важен достъп до сърцето на квартала и е крайно време частните имоти, попадащи в обхвата на улицата, да бъдат придобити, за да може да се осигури преди всичко нормален пешеходен достъп, а събарянето на тази ограда е важен етап към изпълнението на това намерение".
Зареждане ...


21:10 / 05.08.2022
1192







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.