Мъж отмъкна кутия с дарения за бягащи от войната от столичния храм "Света Неделя". Кражбата е извършена в петък, навръх Благовещение. Крадецът е отмъкнал сумата от 300 лв. Всичко това се случва пред погледите на десетки хора в храма.
Отец Костадин Тренев от Софийска митрополия заяви пред БНТ, че да крадеш от храма е абсурдно. По думите му самата институция е подкопана, защото не са съобразили, че е възможна такава ситуация и касата не е била закрепена, така че да не бъде открадната.
В храма вече има нова поставена кутия за дарения. Крадецът обаче още се издирва.
Зареждане ...


09:21 / 28.03.2022
373






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.