За месеците октомври и ноември 2021 година премахнатите излезли от употреба моторни превозни средства в район Младост са 148 броя, отчитат от районната администрация. 

По този начин в района са се обособили 148 нови паркоместа. Издадени са и 51 броя заповеди за премахване. 104 от старите коли са премахнати от собствениците, а 44 - чрез репатрак. 

Принудителното преместване на ИУМПС се извършва в съответствие с разпоредбите на общинската Наредба за управление на отпадъците на територията на Столична община. Гражданите могат да подадат сигнал за изоставено ИУМПС на районните кметове.