Днес, 20 юни, се проведе второто класиране за прием в първи клас в общинските училища за учебната 2022/2023 г., което се извърши изцяло електронно. В него участваха 1 164 деца, като класираните са 734, общо в двете класирания, проведени до момента, са приети 10 943 деца, съобщиха от Столична община. Свободните места за следващото класиране са 1 720.

Срокът за записване на приетите деца е до 17:00 часа на 24.06.2022 г.

Следващите класирания ще се проведат на 27 юни и 4 юли.

До 18:00 часа на 26.06.2022 година родителите на деца, които ще участват в третото класиране трябва да подредят своите желания и да кандидатстват чрез Информационната система за обслужване на детските заведения, подготвителните групи и първи клас в училищата на Столичната община.