Днес екип от служители на инспектората и Дирекция “Аварийна помощ и превенция“ след създадена организация, с необходимата техника, отстраниха над 15 самоделни рекламни табели, неправомерно поставени по дървета.

"Тези елементи освен, че причиняват увреждане на дърветата, по които са забити, са и опасни за преминаващите граждани", припомнят от Столичния инспекторат.

Премахнати са табели от дървета по ул. "Одрин“, ул. "Пиротска“, " П. Нишавски“, ул. "Позитано“ и бул. "Д. Петков“. Екипите ще продължат работа и в други квартали на София.