Крадци притесняват хората, които  живеят в столичния квартал "Свобода". За проблема предупреди в социалната мрежа господин, който живее в района. Столичанинът публикува и снимка на автомобил със счупено стъкло.

Ето какво написа той:

"Позачестиха среднощните "проверки" по колите в Свобода. Забелязани са двама "инкасатори" преди 20 минути с качулки и раници да обикалят квартала.

Високи са около 170-180 см с тъмни дрехи. Бъдете нащрек, и може и да имаме късмет да се срещнем с някой любопитен индивид за чужди вещи.

За да го предадем на органите на реда, разбира се. Аз отивам да разхождам кучето"

Ето част от коментарите:

"Най-ми хареса това с кучето"

"Тактиката е - примамваш, причакваш, ловиш и една седмица в мазето, а после го предавате на полицията"

"Покрай кои блокове обикалят? Да ги поздравя!"

"И моята кола бяха разбили по същия начин"

"Стъклото значи, някой заработва процент от близкия сервиз! Организирана престъпност!"