Будни граждани сигнализираха за проблем в район "Красна поляна". Преди десетина седмици, общината е премахнала антипаркинг елементите от тротоара пред сградата на ул. "20-ти април " номер 6, научи Sofia24.bg. 

Пред съседните сгради не са премахнати антипаркинг елементите. В резултат на това на тротоара, който хората поддържат със собствени средства, постоянно паркират автомобили, които пречат на пешеходците. 

Ето какво са написали гражданите в платформата "Helpbook.info": "Автомобилите чупят нашите плочки. Имам няколко десетки снимки, на различни автомобили паркирани върху тротоара ни (които не са на живеещи в сградата). Убеден съм, че няма да възстановите антипаркинг елементите ни (под претекст, че са били неузаконени), но поне не ни поставяйте в различна ситуация спрямо съседните имоти на улицата ни (за тях може такива елементи, за нас не може). Освен това насочете вниманието на Градска мобилност, да наблюдават този адрес и да репатрират нарушителите."

В галерията може да разгледати снимките, които са публикувани от гражданите, които живеят на тази улица.