Безименни улици в София получиха своите имена днес, 1 февруари. Това реши на своето заседание Комисията по образование, култура, наука и културно многообразие към Столичния общински съвет.  Предложенията за имената на улиците са внесени в комисията от кметовете на съответните райони, уточни председателят на комисията Малина Едрева.

- В район "Студентски“, местност "Дървеница“ ще има улица с името "Вълчан Войвода";

-В район "Кремиковци“ безименна улица ще носи името "Новото ливаде“;

- В район "Банкя“ улица ще се казва "Връх Добринова Скала“;

- В район "Лозенец“ безименна улица ще носи името "Илка Попова“;

- В район "Овча Купел“ нови имена получават цели три улици - те ще се казват "Пъстрогор", "Люлинска падина“ и "Дряновска“;

- В район "Младост“, кв. "Горубляне“, безименна улица получи името "Блана“.