Безименни улици в София получиха своите имена днес, 1 февруари. Това реши на своето заседание Комисията по образование, култура, наука и културно многообразие към Столичния общински съвет. Предложенията за имената на улиците са внесени в комисията от кметовете на съответните райони, уточни председателят на комисията Малина Едрева.
- В район "Студентски“, местност "Дървеница“ ще има улица с името "Вълчан Войвода";
-В район "Кремиковци“ безименна улица ще носи името "Новото ливаде“;
- В район "Банкя“ улица ще се казва "Връх Добринова Скала“;
- В район "Лозенец“ безименна улица ще носи името "Илка Попова“;
- В район "Овча Купел“ нови имена получават цели три улици - те ще се казват "Пъстрогор", "Люлинска падина“ и "Дряновска“;
- В район "Младост“, кв. "Горубляне“, безименна улица получи името "Блана“.
Зареждане ...


11:18 / 01.02.2022
1042




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.