Близо 4 тона хартиени отпадъци събраха училищата в район "Искър“ в кампанията на районната администрация и "Булекопак“ за разделно събиране на отпадъци от хартиени опаковки "Хартиена надпревара“. Учениците от район "Искър“ спестиха с обработката на 4 тона хартиени отпадъци 16KW/h електроенергия и спасиха 52 дървета. А с всеки килограм рециклирана хартия спестиха общо 128 хил. литра питейна вода. Това е огромен принос в екологията!

Най-голямо количество хартиени отпадъци събраха учениците от 108 СУ "Никола Беловеждов“ – 920 кг. На второ място се наредиха 150 ОУ "Цар Симеон Първи“ със 783,7 кг, следвани от 68 СУ "Акад. Никола Обрешков“, чиито възпитаници събраха 760 кг. Учениците от 163 ОУ "Черноризец Храбър“ предадоха за рециклиране 686,3 кг., 4 ОУ "Проф. Джон Атанасов“ - 486,6 кг, а 69 СУ "Димитър Маринов“ - 263,4 кг.

Трите училища, събрали най-много хартиени отпадъци, ще получат ваучери за подобряване на материалната база на учебните заведения. Ваучерът за победителя 108 СУ е на стойност 600 лв, за 150 ОУ – 400 лв, а за 68 СУ – 200 лв. Всички останали училища, които взеха участие в кампанията, ще получат поощрителни награди – топки за волейбол и футбол и ракети за игра на бадминтон.

За да предадем енергията на екокампанията ни и на най-малките жители на район "Искър", от 6 юни стартираме инициативата "Мисли зелено, събирай разделно, засади растение!“, в която заедно с децата от детските градини в района ще облагородим дворовете около детските им площадки с още цветя и ще си поговорим за ползите от разделното събиране на отпадъци за рециклиране.