Заедно със стотици граждани, сме в местност Боянското блато, за да го защитим от унищожение, застрояване и отнемането на това природно богатство от столичани. Това каза във Фейсбук общинският съветник Борис Бонев.

"Боянското блато е местообитание на десетки консервационно значими видове животински и растителни видове, според становища на РИОСВ-София и доклад на БАН".

"Нарочно заложените вратички в Закона за устройство на територията, с които се унищожават и застрояват нашите общи блага, трябва да бъдат затворени завинаги. Столичани заслужават зелени пространства за отдих и почивка!", коментира още Бонев. 

За повече подробности гледайте във видеото.