Днес ще бъде представен проектът за бюджет на Столичната община за 2022 година. В пресконференцията ще участват кметът на София Йорданка Фандъкова и зам.-кметът Дончо Барбалов, съобщиха от пресцентъра на Столична община. 

Припомняме, че преди дни депутатите решиха, че 4.8 млрд. лв. ще бъде субсидията за общините през 2022 г. По бюджета на столицата се заформи първата дискусия, а като цяло дебатът за субсидиите за общините продължи няколко часа. Столична община ще получи през 2022 г. субсидия за делегирани от държавата дейности в размер на 750.144 млн. лв. 

Очаквайте подробности.