Столичният инспекторат подкрепи доброволческа инициатива за почистването на грозни графити, надписи на омразата и други драсканици от двора на храма "Света Параскева“ на ул. "Г. С. Раковски“. Инспекторите осигуриха част от необходимите бои, четки и материали за реализиране на инициативата.

В продължение на няколко часа бяха заличени  всички грозни надписи. В мероприятието взеха участие доброволци от НПО "Колектива", студенти от НАТФИС и Нов български университети, както и ученици от 134 СУ "Димчо Дебелянов“. Също така беше организирано извозване на строителните отпадъци, събрани от мястото.

Това е началото на поредица от подобни инициативи за почистване на обществени места вследствие на вандалски прояви.