На 08 февруари 2022 година Софийски градски съд (СГС) постанови осъдителна присъда и наложи наказание "доживотен затвор“ по повдигнато обвинение от Софийска градска прокуратура (СГП) спрямо В. В., на 26 години, за убийство, извършено по особено мъчителен за пострадалата начин и с особена жестокост - престъпление по чл. 116, ал. 1, т. 6, вр. чл. 115 НК.
В. В. е осъден за това, че за времето от около 23:30 часа на 15.01.2019 година до около 04:00 часа на 16.01.2019 година в град София, в столичния квартал "Банишора“ умишлено умъртвил К. С., като притискал с ръце и тяло дихателните отвори, шията, гръдния кош и корема на жертвата и вследствие на механичната асфикция била причинена смъртта й, като убийството е с особена жестокост, защото при извършване на същото В. В. е проявил изключителна ярост, ожесточение и садизъм.
Обвиняемият В. В. и пострадалата К. С. се познавали от 2018 година, имали интимна връзка и живеели заедно. В. В. е български гражданин, неосъждан, средно образование, неженен, работещ. Присъдата не е окончателна и подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд.
Зареждане ...


14:47 / 09.02.2022
562






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.