Общинско предприятие "Екоравновесие“, заедно с кметовете на населени места от крайградските райони, провеждат кампания за кастрация на дворни кучета". Това съобщи директорът на предприятието Цветелин Добрев.
През месеците март и април екипите на "Екоравновесие“ са кастрирали 24 дворни кучета от район "Нови Искър“. До 18 май продължава кампанията в населените места в район "Кремиковци“, където до момента 10 собствениците са се възползвали от възможността да бъдат кастрирани техните домашни любимци.
Целта на традиционната вече кампания е да се намали броят на нежелано поколение и изхвърлянето на малки кученца на улицата. Обработването на животните включва кастрация, поставяне на микрочип, обезпаразитяване, и ваксина против бяс.
Според лекарите кастрацията е и превенция срещу развитието на туморни заболявания при животните. Екипът на "Екоравновесие“ взема от посочения адрес кучето и след манипулацията го връща отново на собствениците му. Безплатната кастрация на дворни кучета е целогодишна и всеки желаещ стопанин може да я заяви по телефон или имейл на ОП "Екоравновесие".
Зареждане ...


14:58 / 05.05.2022
726





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.