Ескалаторите на редица метростанции в София не работят. За това алармираха жители на столицата във Фейсбук групата "Безумията в София“.

Последният сигнал е за неработещо съоръжение на станция "Бели Дунав“ в квартал "Надежда“.

Той обаче отприщи редица други. Неработещи се оказаха ескалаторите и на други метростанции.

"Този на Софийския университет откъм Орлов мост сигурно не работи от половин година. Подозирам, че чакат китайците да построят завод за резервни части", казва Адриан Спасов.

"То и на Сердика обикновено 1 до 3 от четирите не работят“, споделя жител на столицата.

"Споко, тоя на НДК периодично, по 2-3 пъти седмично не работи“, пошегува се друг.

Половин година не работил този на Софийския университет, сигнализират столичани. Такова е положението и със съоръжението на "Княгиня Мария – Луиза“.

А докато чакат проблемите да бъдат отстранени те се шегуват, че кметът Йорданка Фандъкова се грижи за хората със затлъстяване.