Мобилният събирателен пункт за столичния район "Витоша" ще бъде на 18 февруари 2022 (петък), от 8:30 до 14:30 часа, съобщават от Столичния инспекторат.

Безвъзмездно ще се приемат следните опасни отпадъци, образувани от домакинствата:

1.Живак и живаксъдържащи уреди (живачни термометри, прекъсвачи и други подобни)

2.Лакове и бояджийски материали

3.Домакински препарати и химикали

4.Мастила и замърсени опаковки

5.Фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност)

Пунктът ще бъде разположен в квартал "Павлово" на ул. "Слънце" № 2, пред районна администрация "Витоша".

0700 11 750 е универсалният тел. номер за запитвания и заявки. Допълнителна информация можете да намерите на интернет страниците на БалБок, Столична община и Столичен инспекторат, както и на страницата на БалБок във Фейсбук.