Организацията по оползотворяване на отпадъци от опаковки "Булекопак“ АД и Столична община – район "Искър“ организират две кампании за разделно събиране на отпадъци от опаковки през месец май. С тях фирмата, която изгражда и обслужва системата за разделно събиране на отпадъци от опаковки в района и общината, целят да фокусират вниманието на гражданите и децата върху ползата от разделното събиране на отпадъци от опаковки.

Първата от тях - "За чиста околна среда“, е насочена към всички граждани на територията на Столична община – район "Искър“. На 14 май 2022г. (събота) от 11:00 до 14:00 часа на специално организиран пункт, разположен на паркинга на Дом на културата "Искър" в ж.к. Дружба 1, всеки жител на района, който желае да се включи в инициативата, може да донесе разделно събрани отпадъци от:

- Хартия – кашони, кутии, хартия, книги и тетрадки.

- Пластмаса – бутилки за напитки.

- Стъкло – бутилки и буркани.

- Метал – кенове и консервни кутии.

Важно е отпадъците да бъдат сортирани по вид материал, да бъдат чисти и компактно събрани. Всеки, който предаде своите разделно събрани отпадъци на пункта, ще участва в томбола за спечелването на колело, смарт часовник и безжични слушалки.

Втората инициатива – "Хартиена надпревара“ , е предназначена за училищата на територията на район "Искър“. Целта на кампанията е за периода от 3.05.2022 г. до 20.05.2022 г, всяко училище, подало формуляр за участие, да събере възможно най-голямо количество хартиени отпадъци от опаковки с помощта на своите ученици. Трите училища, събрали най-много отпадъци, ще спечелят ваучери за училищно оборудване.