В район "Красно село“ екипи на Столичен инспекторат наложиха санкции за смесване на отпадъци от опаковки, генерирани от търговски обекти. Днес са санкционирани отговорни лица в 4 търговски обекта.
Проверките се извършват в обекти на територията на Столична община и се следи за начина, по който се събират отпадъците и как се изхвърлят кашони, кутии, хартия, пластмасови и стъклени опаковки. При осъществения контрол се дават и писмени предписания за спазване на изискванията на чл. 21 от Наредбата за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община.
За последните няколко дни за подобни нарушения са санкционирани отговорни лица в 12 търговски обекта.
Зареждане ...


13:59 / 08.03.2022
454




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.