Инспектори са съставили акт на нарушител заради натрупани отпадъци до бл. 78 в ж.к. Дианабад, съобщават от Столичния инспекторат. Това се е случило при текущ контрол в район "Изгрев“, като екипите са забелязали купища отпадъци, събрани до контейнерите за смет. Отпадъците са оставени да контейнерите от столичанин, който прави ремонт. 

Нарушението се е случило само няколко часа, след като пространството и съдовете за битови отпадъци са били почистени. Районният инспекторат е съставил акт на извършителя и е дал предписание за събиране и извозване на боклуците до регламентирано за целта място. От Столичния инспекторат съобщават, че ще бъде извършен последващ контрол.