Инцидент в столичното метро уплаши столичани. Пожар в мотриса е наложил евакуацията на пътници. Инцидентът е станал на метростанция "Сливница" около 15:30. Причината за огъня е авария в климатика на една от мотрисите.

Влакът се е движел от центъра в посока "Люлин". Огънят е тръгнал от покрива на мотрисата. Влакът е бил изтеглен, за да не пречи на движението на останалите мотриси по график, съобщи bTV.