Създаваме първото в България иновативно училище от ново поколение с фокус върху природните науки, дигиталните технологии, инженерното мислене и математика (STEM) в сградата на детски център "Музейко“. Това съобщи във Фейсбук кметът на София Йорданка Фандъкова.
"С нашите партньори от фондация "Америка за България“ и Химико-технологичният и металургичен университет (ХТМУ) осигуряваме сградите и нужните инвестиции. С решението да развием работата на "Музейко“ с иновативно училище си поставяме за цел да мотивираме повече деца да изучават природо-математически науки и технологии в модерна образователна среда", коментира Фандъкова.
"Фондация "Америка за България“ ни предоставя детския център "Музейко“, а ХТМУ допълнителна сграда, за да осигурим училището, заедно с център за обучение на учители".
"Сред приключване на учебните часове и в почивните дни "Музейко“ ще продължава да функционира като интерактивен детски научен център.
"От своя страна общината ще предостави два спортни имота на Министерство на образованието, които ще се ползват от ХТМУ за тяхната спортна база".
"С мой доклад този проект и споразумението между трите институции ще бъдат обсъдени и гласувани от Столичния общински съвет", заяви още Фандъкова.
Кметът на София благодари за екипната работа на Нанси Шилър, президент на фондация "Америка за България“, на проф. д-р инж. Сеня Терзиева-Желязкова, ректор на ХТМУ и на министъра на образованието проф. Денков, който участва в конструирането на проекта.
Зареждане ...


12:44 / 22.03.2022
840




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.