С ново оборудване са клиничната лаборатория и отделението по физиотерапия на 11 ДКЦ. Това съобщи в официалната си Фейсбук страница кметът на София Йорданка Фандъкова, научи Sofia24.bg. Тя провери обновената лаборатория и физиотерапия на 11-о ДКЦ. Две общински ДКЦ-а и една общинска болница работят за монтиране на соларни инсталации, с които да намалят сметките си за ток и отопление, уточни Фандъкова.

"В проекта за бюджет за тази година сме заложили 10,5 млн. лв., с които ще дофинансираме общинските болници за дейности извън тези по каса. Тези средства са изключително необходими за тях, особено при нарастващите сметки", пише още кметът на София.