Със заповед на кмета на София Йорданка Фандъкова е прекратено провеждането на "Луковмарш", съобщиха от пресцентъра на Столична община.

Въпреки, че траурното шествие в памет на генерал Христо Луков не беше съгласувано от Столична община, директорът на СДВР уведоми кмета, че в района на НДК се събират представители на организатора и техни привърженици с цел провеждане на заявеното мероприятие.

Съгласно издадената заповед провеждането на мероприятието се прекратява, а СДВР трябва да предприеме необходимите действия, съгласно чл. 13, ал. 2 от Закона за събранията, митингите и манифестациите и осигуряване на обществения ред.

Забраната обаче не спря събралите се и проявата започна. Съпровождано от полицията, шествието е разделено на три групи.

Едната група се е насочила към площад "Славейков", другата към пл. "Света неделя", а третата към Попа.

Планира се след това трите групи да се съберат на мястото на къщата, където е живял ген. Луков.