Кметът на София Йорданка Фандъкова направи първа копка на новата детска градина в село Мировяне. Преди четири дни ви информирахме, че започва изграждането на учебно-възпитателно заведение за деца в селото на легендата Димитър Пенев. Столичният кмет беше в компанията на кмета на район "Нови Искър" Даниела Райчева, зам.-кметовете Дончо Барбалов и Ангел Джоргов, председателят на СОС Георги Георгиев и много общински съветници.
Градината ще е с четири групи - две яслени и две градински, а капацитетът ще е за 90 деца. Новата сграда е планирана да бъде на две нива. Ще разполага с физкултурен салон, медицински кабинет, кухненски блок, технически помещения и административен блок, както и системи за пожароизвестяване, видеонаблюдение, контрол на достъпа и СОТ. Предвижда се сградата да бъде топлоснабдявана от термопомпен климатичен агрегат вода-вода. В двора ще има четири детски и една физкултурна площадка. Инвестицията в новата детска градина е 4.6 млн. лева, съобщиха от Столична община.
Растителността около терена, която ще бъде запазена е гаранция, както за по-чист въздух, така и за по-голяма прохлада в летните месеци.
"Във време на криза не сме спрели да инвестираме в изграждане на нови детски градини. В момента се строят 25 детски градини в различни райони на София", каза кметът Фандъкова по време на символичната първа копка.
Много е важна ролята на районния кмет, който трябва да подготви проектите, процедурите и да намери подкрепа и финансиране ", добави още Фандъкова.
Зареждане ...


10:04 / 16.08.2022
1451





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.