Днес бе открит STEAM Център по изкуства и технологии в 144 СУ "Народни Будители“, съобщиха от Столична община. Центърът е финансиран по национална програма на МОН.
"Изграждане на училищна STEAM среда“. В него са обособени кабинети за графични изкуства, изящни изкуства, приложни изкуства, технология и предприемачество, видеостудио, звукозаписно студио, музикална зала и STEAM зала.
"Днес отваряме една врата към бъдещето и това е вратата на нашия прекрасен STEAM Център за изкуства и технологии. В тези зали нашите талантливи деца ще творят, ще пеят, ще танцуват в една модерна нова дигитална среда“, каза директорът на училището Камелия Дилова по време на откриването на новия център.
"144 училище е най-доброто общинско училище по изкуства в София", каза кметът на София Йорданка Фандъкова и поздрави ръководството на училището, учителите и учениците за резултатите, които постигат.
"Свикнали сме ме да виждаме STEAM центрове и кабинети в училища с природоматематическа насоченост. Около 30 училища в София вече са се възползвали от националната програма, но това е първото училище по изкуства в София, което изгражда STEAM среда“, каза още Фандъкова и посочи, че очаква програмата да се разшири, защото създава не просто добра среда, а дава посока на образованието.
Зареждане ...


14:59 / 22.03.2022
997




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.