Днес  бе открит STEAM Център по изкуства и технологии в 144 СУ "Народни Будители“, съобщиха от Столична община. Центърът  е финансиран по национална програма на МОН.

"Изграждане на училищна STEAM среда“. В него са обособени кабинети за графични изкуства, изящни изкуства, приложни изкуства, технология и предприемачество,  видеостудио,  звукозаписно студио, музикална зала и STEAM зала.

"Днес отваряме една врата към бъдещето и това е вратата на нашия прекрасен STEAM Център за изкуства и технологии. В тези зали нашите талантливи деца ще творят, ще пеят, ще танцуват  в една модерна нова дигитална среда“, каза директорът на училището  Камелия Дилова по време на откриването на новия център.

"144 училище  е най-доброто общинско  училище по изкуства в София", каза кметът на София Йорданка Фандъкова и поздрави ръководството на училището, учителите и учениците за резултатите, които постигат. 

"Свикнали сме ме да виждаме STEAM центрове и кабинети в училища с природоматематическа насоченост. Около 30 училища в София вече са се възползвали от националната програма, но това е първото училище по изкуства в София, което изгражда STEAM среда“, каза още Фандъкова и посочи, че  очаква програмата да се разшири, защото създава не просто добра среда, а дава посока на образованието.