Столичният общински съвет прие Стандарта за настилки в пешеходните пространства като Приложение 8 от Наредбата за градската среда на Столична община на 21 юли. Документът вече е задължителен при изготвяне на задания за проектиране и изработването им, както и за строителите при изпълнението им. Ето какво написа по този повод председателят на СОС Георги Георгиев във Фейсбук:

"На последното заседание на градския парламент приехме правилата, по които ще се изпълняват настилките и всички елементи на пешеходните пространства в София. Стандартът дава насоки за избора на материали и начина на прилагането им при ремонт на съществуващи и изграждане на нови настилки, оформяне на бордюри, тактилни ивици, решетки за отводняване, указания за посаждане на растения и т.н.

Документът вече е задължителен при изготвяне на задания за проектиране и изработването им, както и за строителите при изпълнението им. Ще е в помощ и на контролните органи при мониторинг на обектите и при приемане на извършеното строителство".

Председателят на СОС Георги Георгиев и общинският съветник Симеон Колев разказват повече за Приложение 8 от Наредбата за градската среда на Столична община. 

Вижте прикаченото видео!