Заснет е гъст черен дим, излизащ от комина на топлоелектрическата централа в София, научи Sofia24.bg. Това, което най-много притеснява хората е липсата на информация, защото не знаят какво е това, което виждат и дишат. Не знаят дали е отровно или не е. 

ТЕЦ "София" не веднъж е обяснявала, че генерира топлина от синьо гориво и че това не е пушек, а водородна пара. От дружеството са уточнявали, че всички турбини на "Топлофикация София" ЕАД работят с екологичното гориво - природен газ.

Във Фейсбук обаче жителите на столицата са на мнение, че ТЕЦ "София" е потенциален замърсител на въздуха.