Недоволни хора от "Горубляне" отново се събраха на протест, блокирайки "Цариградско шосе" в София. Техните искания са свързани с застроени имоти или по-конкретно причина за недоволството им са неизплатени обезщетения за земите, които са застроени под сгради, улици и детски площадки.
Хората обясняват, че от 33 години земите им стоят в ТКЗС, а от 1991-ва до момента са блокирани от държавата.
Плакатите, които носят със себе си хората, гласят:
- "Искаме решение за обезщетение на застроените имоти";
- "Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат";
- "Премахване на принудително отчуждаване на имоти частна собственост за зелената система";
- "30 години блокирани имоти";
- "Общинарите блокираха имотите ни, а продадоха публична собственост";
- "Закона за държавната собственост е закон за избирателна национализация".
Протестът е предвиден да продължи до 21:00 часа.
Зареждане ...


17:34 / 17.06.2022
1029







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.