Детски градини №94 и №58 ще се отопляват с геотермална енергия и така ще намалят с около 60% потреблението на енергия. Това съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова в официалната си Фейсбук страница, научи Sofia24.bg.

"Подписахме договорите за изграждането на термопомпените инсталации с Министерство на енергетиката. С подмяната на старите инсталации намаляваме разходите за отопление и въглеродните емисии с 300 тона годишно", допълва кметът.

"46 са детските градини и училищата в София, в които сме изпълнили инсталации за производство на енергия от възобновяеми източници до момента. Всички спестени средства от енергия остават за инвестиции в детската градина или училището", завършва Фандъкова.