Кметът на София Йорданка Фандъкова поздрави Столичната библиотека с отбелязването на 94-я рожден ден на институцията.
"Повече история и култура, повече познание и мъдрост. Това е най-голямата публична Библиотека на София, спечелила доверието на близо 79 000 читатели. Книгите ни помагат да погледнем в нови светове, да видим надзлободневното, да намерим надежда и перспектива. През последните години Столичната библиотека се развива като културно средище, което събира не само читатели и книги, но и създава неповторимите срещи, живия контакт на творците и четящите хора. Столичната библиотека събира мъдростта и на историята, и на настоящето“ – се казва в поздравителния адрес на столичния кмет.
"Успешно реализираното ново музейно пространство – личната библиотека на големия интелектуалец Симеон Радев, е истинско духовно богатство за нашия град“ – посочва също кметът Йорданка Фандъкова.
В библиотеката и нейните филиали по думите на Фандъкова – "младите хора на София ще намерят още повече възможности за изява в споделените пространства за иновации и умения.“
Зареждане ...


11:29 / 24.10.2022
399





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.