Кметът на София Йорданка Фандъкова се срещна с  управителя на Бейрут Маруан Аббуд. В разговорите взе участие и посланикът на  Република България в Ливан Боян Белев. Управителят на Бейрут Маруан Аббуд изрази възхищението си от София като красив, зелен и спокоен град. Той запозна кметът на София с предизвикателствата пред ливанската столица и визията си за развитието на града.

Като свои приоритет  той посочи осигуряването на инвестиции,  проекти, както и проучване на  опита на други градове в сферата на производството на електрическа енергия от възобновяеми източници,  системите за пречистване на питейната вода и управлението на отпадъци.

Кметът на София Йорданка Фандъкова и управителят на Бейрут Маруан Аббуд парафираха и меморандум за сътрудничество. Акцент в меморандума е  споделянето на опит при реализиране на екологични програми със специален приоритет  енергийната ефективност, защитата на околната среда и взаимно опознаване на културата, историята и традициите.