По повод 20 години от създаването на Сдружението на директорите в средното образование кметът на София Йорданка Фандъкова бе наградена със статуетка за сътрудничество и работа за столичното образование.

"Гордея се с постиженията на образователната система в София. 20 години реформи в образованието, в които участваме всички ние. Диалог, комуникация и доверие са ключови за съвместното ни сътрудничество и те никога не са липсвали в работата ни. Заедно работихме, за да може да се издигне престижа на учителската професия, заяви кметът Фандъкова.

"Заедно успяхме да убедим преди пет години държавата да заложи много ясна стратегия за увеличаване на учителските заплати", добави още тя.

Фандъкова посочи също, че иновативните модели в образованието са практика и в училищата, и в детските градини. На събитието присъства и председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.