Кметът на Изгрев д-р Делян Георгиев публикува в личния си профил във Фейсбук. Той настоява програмата “Топъл обяд в условията на пандемия от COVID-19" да продължи и след месец септември. Ето какво написа районният кмет на "Изгрев":

"Програмата “Топъл обяд в условията на пандемия от COVID-19" трябва да продължи и след месец септември тази година. За двете години, в които нашите най-уязвими съграждани имаха възможност да се възползват от социалната услуга - безплатно доставяне на топла храна в домовете им, стана ясно, че ползите от тази дейност на общината са големи. София разшири социалната си роля, от която дълго време беше абдикирала.

Район “Изгрев" защити успешно проектите си и участва в програмата от самото й начало през 2020 година, а нашите жители, които са бенефициенти по нея, са доволни. Считам, че държавата и Столична община трябва да направят всичко необходимо, за да бъде продължено европейското финансиране или да бъде заменено с национално такова, особено сега, на фона на покачване заболеваемостта от COVID-19 и предстоящия есенно-зимен период. Би било грешка да спрем тази социална услуга през септември.

Неравенствата в България са чудовищни и ние като община, имаме отговорности в посока подкрепа на най-нуждаещите се наши съграждани. Подобни добри практики има във всички европейски страни и не само. Отговорното управление има ясно очертани параметри, един от които е и устойчивата социална политика, грижата за бедните, социално слабите и хората в неравностойно положение. Общините могат и трябва да бъдат по-загрижени за жителите си".