Улиците "Тинтява“ и "Св. Пимен Зографски“ да бъдат изцяло преасфалтирани поисках от Столична община. Това съобщи във Фейсбук кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев.

"Уличната мрежа в район “Изгрев" е силно амортизирана и се нуждае от цялостно преасфалтиране. “Кърпенето" отдавна не е решение. С районната администрация изготвихме поредно писмо с искане за ремонт на двете улици. За съжаление районната администрация не разполага със собствен бюджет, което е проблем, когато става въпрос за по-мащабни ремонти", коментира кметът.

Той обясни, че в администрацията постъпват постоянно жалби за състоянието на двете улици. 

"Темата беше поставена от жителите на района и по време на приемната ми. В писмото изрично посочихме, че на ул. "Св. Пимен Зографски“ се намира най-голямото средно училище в района – 105 СУ "Атанас Далчев“ и детската градина "Радост“. "Тинтява“ пък е основна пътна артерия за “Изгрев" и е много важна за придвижването от и за кварталите".

"Очакваме своевременен отговор от Столична община и решение на проблема", уточни Георигиев.