След проведена среща със собственици на домашни кучета и по тяхна молба, в парк “Борисова градина" вече има определена със заповед, алея за свободно разхождане на домашни любимци. Това съобщи във Фейсбук кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев.
Ето какво пише кметът:
Поради множеството конфликти между собствениците на кучета и останалите граждани, ползващи за спорт и разходка парк “Борисова градина", издадох заповед, с която определям алеята срещу бл. 51 в ж.к."Изток" и “черните пътеки" на територията на целия парк, за място за свободно разхождане на домашни любимци.
Заповедта и промените в нея са следствие на няколко разговора със собственици на домашни кучета, с които заедно обсъдихме проблемите им и определихме маршрутите, по които четириногите вече могат да се разхождат без повод.
По този начин, интересите на всички жители на “Изгрев", на домашните любимци и гостите на парка са защитени. От една страна хората ще могат спокойно да ползват парка, без да се притесняват от свободно тичащите кучета, а от друга, животните ще могат да изразходват енергията си на определените за това места.
Зареждане ...


09:33 / 23.05.2022
797




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.