"Обновена е стрийт фитнес площадката близо до езерото в Северен парк - новите съоръжения и настилка вече радват любителите на градските спортове, научи Sofia24.bg.

Част от средствата са от наградния фонд на кампанията "Нестле за живей активно" 2021, където район "Надежда" зае първото място сред всички столични райони. Останалото финансиране е от друг дарител - KFC. Това съобщи кметът на район  "Надежда" инж. Димитър Димов във Фейсбук.

"Социално - отговорните кампании и дарители са наши ключови партньори, за да привличаме младите хора към спорта. На 4 юни 2022 г, от 11:00 часа, ще открием новата площадка със състезание по стрийт фитнес. Наш партньор е спортен клуб по стрийт уоркаут "Издигане", добави още той.