Кметът на район "Средец" Трайчо Трайков отново повдигна темата за ефективното използване на паркоместата в "синя" зона в столицата. Този път той говори за предложението, което подготвя до Комисията по транспорт и пътна безопастност на СОС.
Ето какво написа Трайчо Трайков в личния си профил във Фейсбук:
"Преди време повдигнах въпроса за ефективното използване на паркоместата в синя зона, обособени при стартирането на услугите за споделени електрически тротинетки. Теоретично те са и за велосипеди, но нито дизайнът, нито локациите им са съобразени с това (за изпълнението да не говорим), а идеята там да се концентрират споделените тротинетки се провали тотално. Сега стоят грозни, празни и неизползваеми, а в същото време безсмислено блокират място в централната градска част.
Затова подготвяме предложение до транспортната комисия в Столична община, общинските експерти да предприемат следните стъпки:
1. Оценка и оптмизиране на сегашните локации като брой и местоположени.
2. Избор на подходящ дизайн и техническо изпълнение.
3. Имплементиране.
Това е извън тясната роля на районен кмет, най-малкото засяга повече от един район, но разчитам най-вече на общинските съветници с отношение към темата (от ДБ със сигурност) и управлението на Столична община за съпричастност. Не съм експерт и няма да откривам топлата война, но ще си позволя да добавя две илюстрации от многото добри практики по света - в случая от Сан Франциско и Ню Йорк. Контейнерът от втората снимка гарантира и увеличена защита, а горната му част е изпълнена с елементи на озеленяване.
Зареждане ...


13:18 / 06.07.2022
671





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.