Близо година след последното обществено допитване, подлезът на бул. "Фритьоф Нансен“ под пешеходната пътека към Паметника на жертвите на комунистическия режим в градинката на НДК продължава да е в неизползваемо състояние, липсва осветление, стените и тавана се рушат и често става обитание на бездомни хора.

Това потвърди пред БНР Димитър Божилов, кмет на столичния район "Триадица“. Той обясни, че публичната общинска собственост трябва да се трансформира в частна.

"Бих насърчил тя да се отдаде под наем чрез конкурс. Така мястото ще се поддържа и развива, а общината ще има и приходи.“

Димитър Божилов припомни, че районните администрации и действията им до голяма степен зависят от решенията на Столичния общински съвет.

"Триадица“ получава целеви 40 хиляди лева годишно за подлезите, които не стигат дори за козметични ремонти и плащане на режийните.