В район "Лозенец" преди няколко дни започна един дългоочакван демонтаж на антипаркинг топките и възстановяването на тротоара. Дейностите успешно приключиха. Става дума за около 350-400 елемента по двата тротоара на булеварда. Ето какво написа по този повод кметът на района Константин Павлов:

"Най-накрая, след многократно сезиране от граждани, от Столичния инспекторат и от районната администрация на отговорните институции и след изпратеното писмо от Столичния инспекторат до Дирекция "Строителство“ към СО относно изпочупените, изкъртени, липсващи и търкалящи се в зелените площи антипаркинг елементи (прословутите "бетонови топки“), поставени върху тротоара на бул. "Черни връх“, същите бяха премахнати, а тротоарът беше възстановен.

Искрено благодаря на Ивайло Бочев и на Столичен инспекторат за упоритостта, а на дирекция Строителство към Столична община за ремонтните дейности. След като топките изпълниха възпитателната си функция да попречат на нагли шофьори да паркират върху тротоара и в гората и така да унищожават настилката и зелената площ, беше време да бъдат премахнати, тъй като вече бяха доста амортизирани и повредени и сами по себе си представляваха риск за движението по тротоара. Сега поне тази част от булеварда, заедно с модерната улична маркировка преди трамвайните спирки, изглежа съвременно и по европейски".