Кметът на район "Средец" Трайчо Трайков проведе разговор с областния управител за сградата на ул. "Цар Иван Асен II". Ето какво написа районният кмет във Фейсбук. Публикуваме текста без редакторска намеса:
"Както съм информирал и преди, проведохме разговори с областния управител да ни предостави сградата на ул. "Цар Иван Асен II" (бивш ресторант и преди това посолство - на снимката), която след това да преустроим във филиал на детска градина. Преди малко общинските съветници гласуваха доклад, с който ми делегираха права вече за сключване на съответното споразумение, което е добре и е следващата крачка напред, както и приеха технико-икономическа оценка и дадоха съгласие за преустройство. Наскоро собственици на околни имоти почистиха и пооправиха терена, за което също им благодаря.
В друга точка на сесията бяха приети актуализирани цени за продажба на общински жилища на наемателите им. Те са по-високи от сегашните, но пак много по-ниски от пазарните. Сега районните кметове ще трябва да внасяме доклади за продажба на правоимащи. Честно казано въобще не разбирам защо е нужно това, след като целта на общинската жилищна политика следва да е нуждаещите се да има къде да живеят, а не да стават собственици на имоти на субсидирани цени. Правил съм съответните предложения към работната група в СОС, но явно не му е дошло времето".
Зареждане ...


14:28 / 12.05.2022
688




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.